Halvány fény
Modern és klasszikus Sokak számára a fényerőszabályozás a nappali alapvető jellemzője. A hagyományos izzólámpákkal és halogénlámpákkal, külső fényerőszabályzóval kombinálva, mindig lehetőség volt a fényt a személyes preferenciákhoz igazítani és hangulatosabbá tenni. Ma már nem minden fényforrás dimmelhető, de a klasszikus fényerőszabályozásnak számos új alternatívája létezik - akár külső fényerőszabályzó beszerelése nélkül is.
Bestseller
Dimmelés további dimmerek nélkül Könnyű dimmelés - mindenhol!
Sok modern LED-es terméknél nincs szükség külső fényerőszabályzóra vagy okostelefonra - az összes technológia a fényforrásban van. Az olyan technológiákkal rendelkező lámpák és lámpatestek, mint az Easydim, Simply Dim vagy a 3-Step-Dim, a normál fali kapcsolóval és okostelefon nélkül dimmelhetők. Az ismételt működtetés egyszerűen váltogatja a fényerősségi szinteket.
Új fényerő-szabályozás a hangulatos szobákért
Dimmelés - modern, intelligens és egyszerű
Kényelmes fényerőbeállítás okostelefonon keresztül
A lámpatestbe illesztett intelligens fényforrás bármikor és további fényerőszabályozó nélkül beállítható a kívánt fényerőre.
Hozzon létre fényjeleneteket saját színeivel
Az okosotthon terméktől függően az RGB-terem különböző színei olyan világítási jelenetek beállítására használhatók, amelyek messze túlmutatnak a klasszikus fényerőszabályozáson.
Dimmelés vezeték nélküli fali kapcsolóval
Az intelligens fali kapcsolók vezeték nélkül, akkumulátorral vagy akár teljesen tápegység nélkül működnek, és úgy használhatók, mint egy fali fényerőszabályzó vagy távirányító.
Dimmelés hordozható távirányítóval
Számos intelligens fényforrás az okostelefon helyett egy rendszerspecifikus távirányítóval is működtethető (a terméktől függően mellékelt vagy külön kapható).
GYIK: Gyakran ismételt kérdések a fényerőszabályozásról
Régebben az izzólámpákat és a halogénlámpákat külső fényerőszabályzóval vagy beépített fényerőszabályzóval - például az állólámpában - lehetett egyszerűen tompítani. A mai LED-es fényforrásokon kifejezetten fel kell tüntetni, hogy dimmelhetők, és megfelelő LED-es fényerőszabályozót kell használni.
A cikk részleteiből megtudhatja, hogy egy lámpa dimmelhető-e vagy sem. A "dimmelhető: igen" információ megtalálható a termék adataiban és a lámpa csomagolásán.
A fényerőszabályozók a fényforrások fényerejének szabályozására szolgálnak. A klasszikus fényerőszabályozót a falra tartósan szerelik, és a hagyományos fali kapcsolót helyettesíti. Ez a típusú fényerőszabályozó viszonylag könnyen utólagosan felszerelhető. Az elektromos rendszereken végzett munkákhoz azonban kifejezetten javasoljuk, hogy forduljon villanyszerelőhöz, mivel a helytelen kezelés életveszélyes.
A klasszikus fényerőszabályozó vásárlásakor fontos, hogy az megfeleljen a fényforrásnak. Manapság ez általában egy LED-es fényerőszabályzó, azaz egy olyan követő élű (vagy ritkábban vezető élű) fényerőszabályzó, amelyet dimmelhető LED-es lámpákkal és lámpatestekkel való működésre terveztek. Egyes LED-dimmereknél később kényelmesen kiválaszthatja azt is, hogy a fázisvezérlést az elülső vagy a hátsó élre kívánja-e alkalmazni.
A forgatható fényerőszabályzóval a forgatógombot folyamatosan a kívánt fényerőre lehet állítani. Nyomja meg a lámpa be- vagy kikapcsolásához. Az érintéses fényerőszabályzóval a billenőkapcsoló lenyomása és nyomva tartása szabályozza a fényerőt. A termékek általában memóriafunkcióval rendelkeznek a fényerősség megőrzésére.
A fényforrás villódzása fényerőszabályozáskor gyakran akkor fordul elő, ha rossz fényerőszabályozót használtak. A fényforrás cikk adataiból kiderül, hogy melyik fényerőszabályozót lehet használni. Ha kétségei vannak, ügyfélszolgálatunk szívesen segít.
Ebben az esetben a fényerőszabályozó és a fényforrás megsérülhet. A fényforrás valószínűleg villogni és pislákolni kezd, egyáltalán nem világít, vagy idő előtt meghibásodik.
Nem, az intelligens lámpák és lámpák esetében a háztartási berendezésben meglévő dimmereket el kell távolítani, hogy az intelligens elemek ne sérüljenek.
Ha a cikk adataiban nem csak az szerepel, hogy "dimmelhető: igen", hanem az is, hogy "dimmer: tartozék", akkor a teljes dimmelési technológia a lámpába vagy a lámpatestbe van beépítve. A külső dimmerek ezért szükségtelenek.
A fáziskésleltető és a fáziskésleltető fényerőszabályozók abban különböznek egymástól, hogy milyen lámpatípusokhoz alkalmasak. Mindkét elem alkalmas váltakozó áramra. A fázisvezérlés (a fényerőszabályzón L felirattal jelölve) induktív terhelésekhez alkalmas, pl. ha egy hagyományos transzformátor van előtte csatlakoztatva, valamint dimmelhető energiatakarékos lámpákhoz. A fáziskapcsoló vezérlés (C felirat a fényerőszabályzón) kapacitív terhelések esetén alkalmas, pl. ha egy elektronikus transzformátor van előtte csatlakoztatva.
Az "R" feliratú fényerőszabályozók tisztán ohmos terhelésekhez, pl. izzólámpákhoz vagy halogénlámpákhoz alkalmasak. Az "univerzális dimmerek" - RC, RL vagy RLC - több típussal kompatibilisek, és bizonyos esetekben maguk ismerik fel, hogy milyen terhelés van csatlakoztatva. Az izzólámpák és a nagyfeszültségű halogénlámpák R, L és C dimmerekkel, a kisfeszültségű halogénlámpák pedig a transzformátortól függően L (hagyományos transzformátor) vagy C (elektronikus transzformátor) dimmerrel szabályozhatók. A LED-lámpák és -világítótestek gyakran elsőrendű vagy hátráló fázisú fényerőszabályozókkal dimmelhetők.
A fényerőszabályozási technológia gyakran közvetlenül a lámpatestbe van beépítve, és nincs szükség további fényerőszabályozóra. Ha a fényforrás állandóan a lámpatestbe van beépítve, semmi másra nem kell figyelni. Ha azonban a fényforrás cserélhető, a cserefényforrást a fényerőszabályozóhoz kell igazítani, ami lámpatestenként eltérő. Ügyfélszolgálatunk szívesen segít a megfelelő fényforrás kiválasztásában.
Ha már van beépített fényerőszabályzó, a fényerőszabályzó típusa határozza meg, hogy melyik fényforrás használható. Ha bizonytalan, villanyszerelője vagy ügyféltanácsadó szolgálatunk szívesen segít a megfelelő fényforrás kiválasztásában. Ideális esetben egy olyan univerzális LED-dimmerrel kell rendelkeznie, amely lehetővé teszi, hogy választhasson az elülső és a hátsó él fázisvezérlés között, és amely könnyen kompatibilis a dimmelhető LED-lámpákkal (de nem az intelligens otthoni lámpákkal).
Ha nincs beépítve dimmer, és egyik lámpatest sem rendelkezik beépített dimmerrel, a dimmelési kényelem különösen könnyen utólagosan felszerelhető: intelligens fényforrásokkal. Ezek vezérlése okostelefonról, távirányítóval vagy vezeték nélküli fali kapcsolóval történik. Ez utóbbiak általában ragasztócsíkok segítségével a falra rögzíthetők, és ugyanúgy működnek, mint egy klasszikus fali fényerőszabályzó.
Az izzólámpák és a halogénlámpák melegebb fényt bocsátanak ki, ha tompítják: a volfrámszál hőmérséklete csökken, ami magasabb vörös komponensű fényt eredményez. A normál, dimmelhető LED-lámpa azonban megtartja színhőmérsékletét. A hatás újbóli létrehozásához léteznek speciális dimmelhető LED-lámpák, amelyeknek a gyártótól függően olyan nevük van, mint WarmGlow, DimTone, GlowDim, Dim to Warm vagy Sunset Dimming.
Ezek a LED-lámpák általában további piros LED-ekkel vannak felszerelve, amelyek a melegfehér LED-ekhez képest tompítva fényesebbé válnak, és így vörösebb fényt adnak. A színhőmérsékleti spektrum termékenként eltérő.